Strażnicy Świętych Gajów z Ziem Dziadoszyców i Lugiów z Burintium

Bractwo Rekonstrukcji Historycznej i Pasjonatów Starożytnej Historii Regionalnej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-10-30 20:35:06

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Tarcza - wcześniaki

Deski świerkowe już zakupione na dwie tarcze dla mnie i dla Racibory  zastanawiamy się nad wielkością (jak dla mnie to pasowała by mi fi 80 cm a pewnie Raciborze mniejsza, może jakieś fi 65 cm?) Zrobię makietę i przypasuję wielkość:) Wreszcie coś ruszam w tym temacie:) Zachowujemy historyczność materiałów, nie żadne OSB czy sklejki jak można to zauważyć u niektórych pseudo grup rekonstrukcyjnych. Jako, że drewna dartego nie sposób u nas kupić, więc bazą będą deski świerkowe.  Pierwszy etap, to wstępne połączenie desek i wycięcie kształtu, następny zestruganie, by jak w tarczach historycznych rant był cieńszy. Deski są grubości 2 cm i 10 cm szerokości. Czyli przypadnie mi 8 deseczek i zestruganie ręczne do ok 0,8 - 1,0 cm. Jutro spróbuję ruszyć z tematem  Koszt desek jak na dwie tarcze wyniósł zaledwie 60 zł.

Offline

 

#2 2014-11-03 19:12:24

 Racibora

Młodszy Strażnik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-10-11
Posty: 30

Re: Tarcza - wcześniaki

No i elegancko, to teraz zabieramy się za struganie

Offline

 

#3 2015-03-16 22:41:11

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Re: Tarcza - wcześniaki

Odzyskałem swoje materiały na tarczę wczesną. Deski sklejone klejem kostnym. Obecnie mają grubość 2 cm ( takie były dostępne). Grubość, waga a wytrzymałość? Zedrzeć do 1cm czy do 8mm? Czekam aż pojawią się umba kute na allegro. Wiadomo rant będzie obity skórą, ale co z powierzchnią? Fajnie by wyglądało aby przód pozostał drewniany, a tył okleić? lnem lub skóra? Chyba że w praktyce sprawdza się utwardzenie powierzchni z przodu i z tyłu, jeśli tak to który wariant lepszy, skóra czy len? Z drugiej strony walczymy bronią nie ostrą więc można by zostawić przód drewniany, ale jak z historycznością?

Offline

 

#4 2015-03-17 08:13:02

 Sobierad

Rada Wiecu

Skąd: Nowa Sól/Nowa Jabłona
Zarejestrowany: 2014-10-31
Posty: 82

Re: Tarcza - wcześniaki

Powodzenia w pracy. A chciałem kiedyś zamówić trzy tarcze, ale trudno poczekają.

Offline

 

#5 2015-03-17 11:38:13

 Racibora

Młodszy Strażnik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-10-11
Posty: 30

Re: Tarcza - wcześniaki

A Sobierad masz jakąś ekipę która chce się zająć rekonstrukcją? Czy trzy tarcze dla Ciebie? Można by było zorganizować jakieś warsztaty i wspólnie pobawić się w robienie tarcz

Offline

 

#6 2015-03-17 14:06:49

 Sobierad

Rada Wiecu

Skąd: Nowa Sól/Nowa Jabłona
Zarejestrowany: 2014-10-31
Posty: 82

Re: Tarcza - wcześniaki

Nie tarcze miały być dla dzieci! Moich  małych Dziadoszyców.

Offline

 

#7 2015-03-17 21:20:47

 Racibora

Młodszy Strażnik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-10-11
Posty: 30

Re: Tarcza - wcześniaki

Trzeba by im dopasować rozmiar, ja dla siebie mam fi 70 cm, Radogost fi 80 cm. Trzeba by najpierw wyciąć okręgi z kartonu i dopasować do wzrostu może fi 60cm było by dobre. Największy chyba koszt to będą umba i kute gwoździe i nity, reszta w rozsądnych cenach jest Jak na razie czekamy aż pojawią się na allegro, były po 40 zł i po 65 zł, ale ostatnio nie ma nic z umb...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chealse.pun.pl www.kirchhoff.pun.pl www.awft1.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl www.klansusanoo.pun.pl