Strażnicy Świętych Gajów z Ziem Dziadoszyców i Lugiów z Burintium

Bractwo Rekonstrukcji Historycznej i Pasjonatów Starożytnej Historii Regionalnej


#1 2015-05-19 13:19:10

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

Jest pomysł kolegi Chruściela. W celach propagowania kultury Dziadoszan na szerszą skalę, istnieje możliwość reaktywacji podforum Dziadoszan na Halli. Możemy stworzyć tam również konta i brać udział w dyskusjach naszych i ogólnodostępnych. Na Halli umieszczali byśmy informacje historyczne, archeologiczne oraz zdjęcia znalezisk. Oczywiście jak komu wygodniej tu lub tam, wówczas trzeba było by dodać linki do dyskusji na forum na którym nie ma umieszczonej takiej informacji. Dzięki temu można prowadzić dyskusje z większą ilością osób a dodatkowo wzajemnie się promować. Na pewno takie działanie spowoduje iż będziemy zauważeni bardziej wśród grup rekonstrukcyjnych. Strona nasza jest już odwiedzana przez osoby z regionu jak również rodzimowierców poprzez fb, więc przydało by się aby również odwiedzali nas rekonstruktorzy.
Dodatkowo myślę nad próba uruchomienia portalu tego forum. Portal może upiększyć stronę, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zatem czekam na wypowiedzi, co sadzicie o tym pomyśle? W Ramach demokracji wiecowej miło by było aby każdy zabrał głos w tej sprawie. Decydujemy wspólnie.

Offline

 

#2 2015-05-19 14:30:05

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Re: Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

Sprawdziłem działanie portalu i nie jest to ciekawe, lepiej pozostawić same forum jak teraz. Na próbę dodałem nowa kategorię z przekierowaniami na zaproponowane strony na których będziemy obecni działając a centralizacja wszystkiego tu

Offline

 

#3 2015-05-19 18:13:59

Chruściel

Strażnik Świętego Gaju

Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 111

Re: Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

Ja osobiście i bardzo wstępnie widzę sprawę tak pokomplikowaną:

1. Realizowane przeze mnie rekonstrukcje (choć nie tylko mojego autorstwa, bo i zamawiane u fachowców) opisuję u siebie na blogu jak do tej pory w podobnym kształcie (chyba, że dostanę sugestie, że dobrze by było żeby tam jeszcze znalazło się coś więcej - to rozpatrzę) i śmiało można podlinkowywać tutaj.
PROFIT: tutaj raczej niewielki oprócz tego, że ja mam swoje zabawki opisane w jednym miejscu, ale za to nie muszę dublować tych infomacji, wystarczy link.

2. Jeśli jest potrzeba podzielenia się wiedzą nt jakiegoś zabytku, to wrzucamy go na Katalog Znalezisk Archeologicznych podlinkowany na Halli. Jednocześnie zachęcam Was również do pisania tam artykułów.
PROFIT: mamy zabytki Dziadoszan popularyzowane na tle zabytków z całego świata (najczęściej słowiańskiego i wikińskiego), a i przedstawione w usystematyzowany, katalogowy sposób (można dorzucic taga "Dziadoszyce" i z łatwością wyświetlać wszystko).

3. Zanim artykuł się pojawi, bo np mamy zbyt skąpą wiedzę nt zabytku, to merytorycznie omawiamy go w artykule na Halli, dzięki czemu możemy liczyć na pomoc spoza naszej grupy. Ten punkt jak i poprzedni wymagają założenia kont.
PROFIT: a) mamy do dyspozycji forum phBB2 praktycznie bez ograniczeń: nasz moderator, przyklejane tematy (np. spisy treści), załączniki (jeśli dobrze pamiętam to max 10 na post), cytowanie, nie jestem pewien co tam więcej da się realizować w stosunku do Waszego forum. b) więcej osób czyta, zawsze można liczyć na merytoryczną pomoc kogoś z zewnątrz, mieć szersze porównanie z zabytkami z innych terenów/kultur.

4. Jakiekolwiek akcje związane ze Strażnikami, które niekoniecznie mogą interesować kogokolwiek innego omawiamy tutaj, jak np. wymiana wiedzy o podejściu do rekonstrukcji przedmiotu, wspólne zakupy, eksperymenty archeo itd.
PROFIT: bez zmiany w stosunku do tego co mamy teraz, ale zawsze mamy kontrolę nad tym kto co może czytać (np. ukrywanie przed innymi tematów dedykowanych tylko dla Strażników).

To tylko propozycja.

Niekoniecznie musimy używać podforum Dziadoszanie na Halli, możemy korzystać ogólnie ze Słowiańszczyzny (tam zwanej Krajem Grodów).

Poza tym to wcale nie muszą być reguły, a raczej sugestie gdzie i co pisać aby jak najwięcej osób mogło z tego skorzystać jednocześnie próbując ułatwić sobie życie (tu piję do braku załączników na forum).

Offline

 

#4 2015-05-20 20:20:19

Chruściel

Strażnik Świętego Gaju

Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 111

Re: Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

W Katalogu Znalezisk Archeologicznych mamy już swoje miejsce, można podlinkować na głównej.

Jestem otwarty na jakiekolwiek inne pomysły.

Dziadoszyce wszystkich grodów łączcie się!

Offline

 

#5 2015-05-26 07:37:23

Chruściel

Strażnik Świętego Gaju

Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 111

Re: Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

Do Katalogu dodałem nożyk wolutowy z Chobieni i zamierzam kontynuować tematykę noży.

Offline

 

#6 2015-05-26 23:22:16

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Re: Zmiany działania forum w kilku płaszczyznach

Zarejestrowałem się na Halli ale już drugi dzień czekam na aktywację konta przez administratora... szkoda ze nie zbierałem wszystkich nożyków jakie się trafiały a było ich trochę... teraz by się przydały do rekonstrukcji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwegame-gra.pun.pl www.awft1.pun.pl www.grupa120.pun.pl www.chealse.pun.pl www.klansusanoo.pun.pl