Strażnicy Świętych Gajów z Ziem Dziadoszyców i Lugiów z Burintium

Bractwo Rekonstrukcji Historycznej i Pasjonatów Starożytnej Historii Regionalnej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2015-02-10 01:12:14

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Miecze - wcześniaki i Lugiowie

w krótce...

Offline

 

#2 2016-01-28 23:56:57

KVENDULF

Zwiadowca

Zarejestrowany: 2015-04-26
Posty: 15

Re: Miecze - wcześniaki i Lugiowie

Ostatnio coraz bardziej myślę o złożeniu do kupy mojego paleniska kowalskiego i zastanawiam się nad żelastwem jakiego użyć do wykucia takiego miecza ( oczywiście w moim przypadku klimaty wikińskie ) czytało się to i owo o eksportach z różnych stron Europy niesamowitych stali i gotowych wyrobów na zamówienie jednak najbardziej kręci mnie epoka Vendel , pierwotnie ludzie północy uzyskiwali żelazo z wytopu bogatej w rudę gleby z wrzosowisk skandynawskich i tak sobie pomyślałem że pręt zbrojeniowy dostępny tanio w centrostalu średnicy 30 mm będzie idealna bazą do kucia mieczy. A w porównaniu z tym czym oni dysponowali to będzie aż za dobra stal po obróbce cieplnej jak hartowanie w oleju , odpuszczanie itd. . co o tym sądzicie ?

Offline

 

#3 2016-01-29 09:33:22

Chruściel

Strażnik Świętego Gaju

Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 111

Re: Miecze - wcześniaki i Lugiowie

Osobiście nie pomogę, to raczej pytanie do doświadczonego kowala działającego w rekonstrukcji.

BTW. Masz już doświadczenie w kuciu mniejszych przedmiotów (groty, noże, elementy codziennego użytku)? Pytam, bo nabyciem takich bardziej byłbym zainteresowany.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grupa120.pun.pl www.wwegame-gra.pun.pl www.klansusanoo.pun.pl www.kirchhoff.pun.pl www.chealse.pun.pl