Strażnicy Świętych Gajów z Ziem Dziadoszyców i Lugiów z Burintium

Bractwo Rekonstrukcji Historycznej i Pasjonatów Starożytnej Historii Regionalnej


#1 2014-10-29 17:11:39

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

W tym poście proszę pod dyskusję poddawać barwy naszego bractwa jak i stylistykę. Dotyczyć ma m.in. kolorystyki jaka będzie używana na tarczach, sztandarze, symbolów (głównie sztandaru bractwa), itp.

Osobiście proponowałbym stonowane kolory nawiązujące do tematyki świętych gajów czyli zieleń i brązy lub bardzo ciemne bordo... myślę że ciekawie by to wyglądało:)

Offline

 

#2 2014-10-30 20:26:31

 Racibora

Młodszy Strażnik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-10-11
Posty: 30

Re: Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

Kolorystyka zieleń, brąz lub bordo jak najbardziej by nawiązywała do świętych gajów, czyli zieleń-drzewo, brąz lub ciemne bordo-ziemia. Zrobiłam przykłady jak by to wyglądało np. na tarczy.

Przykład 1 samej kolorystyki bractwa.

http://img31.otofotki.pl/miniaturki/cp536_tarcza-2.png



Przykład 2 kolorystyka bractwa a motywy zdobnicze dowolne według uznania i danej kultury. Jak w tym przypadku np. dla Słowianina.

http://img31.otofotki.pl/miniaturki/ox523_tarcza-1.jpg

Offline

 

#3 2014-10-30 20:36:13

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Re: Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

No mnie osobiście się to bardzo podoba Dobra robota

Offline

 

#4 2014-10-30 20:39:39

 Racibora

Młodszy Strażnik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-10-11
Posty: 30

Re: Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

No łatwo nie było, kilka razy pod rząd usuwało mi grafikę i wszystko od nowa hehe




Rozmawiamy o barwach a nie o krzywiznach i wyglądzie tarczy. To tylko przykład barw, najprościej będzie aby nikt się nie czepiał tak:

http://img31.otofotki.pl/miniaturki/ps682_kndihhughidn.png



a jak wyjdzie na tarczach to już własna inwencja twórcza

Offline

 

#5 2014-10-30 23:18:15

 Radogost

Głos Wiecu

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 285

Re: Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

Dokładnie to rozmawiamy o barwach, nie o wzorach gdzieś umiejscowionych.  Jeśli chodzi o barwy bractwa, to jak najbardziej kolory ziemi i zielonego drzewa po środku mi się podobają... czyli ogólny układ barw by był taki: po środku ciemna zieleń a po bokach kolor ziemi, wówczas jakkolwiek będzie umiejscowione na różnych elementach, taki układ musiałby pozostać. Czekam na kolejne propozycje i zrobimy głosowanie  aby przyjąć oficjalne barwy bractwa

Offline

 

#6 2014-10-31 13:44:49

grim

Gość

Re: Symbolika i kolorystyka bractwa - wcześniaki i Lugiowie

według mnie kolorystyka jak najbardziej trafiona środek zielony a po bokach brąz

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.discoas.pun.pl www.poke-sinnoh.pun.pl www.rapidracing.pun.pl www.listek.pun.pl www.anty-terorrysci.pun.pl